Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) або програмні РРО (далі – ПРРО) не застосовуються, якщо оплата коштів здійснюється покупцем виключно на поточний рахунок фізичної особи – підприємця (далі – ФОП), – така операція не є розрахунковою, адже за таких обставин продавець надає покупцю повні банківські реквізити (поточний рахунок формату ІВАN) для здійснення оплати.

Нагадаємо, що згідно зі ст. 2 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», розрахунковою операцією є приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів/послуг, видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару/послуги банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Тобто, РРО та/або ПРРО не застосовуються у разі оплати коштів шляхом перерахування їх покупцем виключно на поточний рахунок ФОП, оскільки така операція не є розрахунковою.

У разі здійснення розрахунків у інший спосіб: готівкою, платіжною карткою, тощо, застосування РРО та/або ПРРО є обов’язковим.