Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

З початком осені ми знову зіткнулися з проблемою спалювання сухої рослинності та сміття на прибудинкових ділянках, у полях та лісосмугах, а також на території населених пунктів.
Вкотре наголошуємо, що при спалюванні сухостою гинуть живі організми, що зазвичай беруть участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Окрім того, в процесі горіння виділяються шкідливі речовини, що негативно впливають на органи дихання та завдають значущої шкоди як людям, так і довкіллю.

Спалювання сухої рослинності є правопорушенням, за яке передбачена адміністративна відповідальність :

Згідно ст. 77-1 КУпАП «Самовільне випалювання рослинності або її залишків»

За випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, – на громадян накладається штраф у розмірі від 3 066 грн. до 6 120 грн..
За ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – на громадян накладається штраф у розмірі від 6 120 грн. до 12 240 грн..

Згідно ст. 82 КУпАП «Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення»

За порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення – на громадян накладається штраф у розмірі від 340 грн. до 1 360 грн.

та кримінальна відповідальність:

Згідно ст. 241 ККУ «Забруднення атмосферного повітря»

Забруднення або інша зміна природних властивостей атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров’я людей або для довкілля речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи для довкілля, – караються штрафом від 30 600 грн. до 61 200 грн. або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той самий строк або без такого.
Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей або інші тяжкі наслідки, – караються обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Згідно ст. 245 ККУ «Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу»

Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – караються штрафом від 91 800 грн. до 153 000 грн. або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.
Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Звертаємося до мешканців Макарівської громади з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки в умовах природного довкілля та не вчиняти протиправних дій, котрі можуть завдати чимало шкоди людям та довкіллю.