Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

Макарівська ДПІ ГУ ДПС у Київській області звертає увагу суб’єктів господарювання, що проведення розрахункових операцій зі споживачами потребує використання реєстратора розрахункових операцій (РРО) або програмного РРО.

Порядок реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій затверджений Наказом Міністерства фінансів України № 547 від 14.06.2016 року із змінами і доповненнями.

Спочатку, перед реєстрацією РРО, необхідно подати повідомлення про об’єкти оподаткування, об’єкти через які провадиться діяльність за формою 20-ОПП.

Для реєстрації РРО суб’єкт господарювання або представник суб’єкта господарювання подає до контролюючого органу заяву про реєстрацію реєстратора розрахункових операцій за формою N1-РРО. Заяву також можна подати в електронній формі, через Електронний кабінет платника.

Не пізніше двох робочих днів з дня надходження реєстраційної заяви контролюючий орган приймає рішення про можливість реєстрації РРО, формує та резервує фіскальний номер РРО в інформаційно-телекомунікаційній системі ДПС та надсилає до центру сервісного обслуговування (ЦСО) інформацію у вигляді довідки про резервування фіскального номера реєстратора розрахункових операцій за формою N 2-РРО засобами телекомунікацій в електронній формі.

Довідка про резервування фіскального номера дійсна протягом трьох робочих днів з дати її надсилання до ЦСО.

Протягом трьох робочих днів з дати надсилання до ЦСО довідки про резервування фіскального номера суб’єкт господарювання повинен забезпечити переведення РРО у фіскальний режим роботи (внесення фіскального номера до фіскальної пам’яті РРО, персоналізація та опломбування РРО в ЦСО).

Завершення процедури реєстрації РРО здійснюється на підставі довідки про опломбування РРО та акта введення в експлуатацію РРО, примірники яких у день введення в експлуатацію ЦСО надсилає до контролюючого органу, де проводиться реєстрація РРО.

Після отримання належним чином оформлених документів посадова особа контролюючого органу не пізніше наступного робочого дня проводить реєстрацію РРО та надає (надсилає) суб’єкту господарювання реєстраційне посвідчення РРО за формою N 3-РРО, що засвідчує реєстрацію РРО в контролюючому органі.

Звертаємо увагу, що реєстрація програмного РРО відбувається лише в електронному вигляді. Більше про ПРРО – за посиланням http://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/