Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що скасування реєстрації ПРРО здійснюється шляхом виключення його з реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій та закриття фіскального номера, який не підлягає використанню надалі.

Скасування реєстрації ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію ПРРО за формою № 1-ПРРО (ідентифікатор форми J/F 1316604 з позначкою «Скасування реєстрації», яка подається суб’єктом господарювання засобами Електронного кабінету чи засобами телекомунікацій, а також на підставі Повідомлення про виявлення несправностей програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 2-ПРРО (ідентифікатор форми J1316701) із позначкою «несправність» або «крадіжка пристрою чи компрометація ключа».

Суб’єкт господарювання, до подання Заяви про скасування реєстрації ПРРО, має забезпечити передачу всіх копій розрахункових документів, створених ПРРО, з присвоєними їм у режимі офлайн фіскальними номерами до фіскального сервера, електронних фіскальних звітних чеків та повідомлень, передбачених Порядком № 317.
Реєстрація ПРРО скасовується автоматично фіскальним сервером, якщо:

  • до ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань внесено запис про державну реєстрацію припинення юридичної особи або державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця;
  • щодо господарської одиниці, де використовується ПРРО, СГ подав повідомлення за ф. №20-ОПП, в якому повідомив контролюючий орган про такий об’єкт оподаткування як про закритий або такий, що не експлуатується суб’єктом господарювання;
  • щодо СГ наявне судове рішення, що набрало законної сили, про ліквідацію у зв’язку з банкрутством або про припинення, що не пов’язане з банкрутством, про визнання недійсними установчих документів;
  • стосовно ФОП наявні дані про те, що особа померла, оголошена померлою, визнана недієздатною або безвісно відсутньою, чи її цивільну дієздатність обмежено;
  • СГ знято з обліку в контролюючих органах у інших випадках, передбачених ст. 67 ПКУ та Законом України № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

ДПС направляє суб’єкту господарювання Повідомлення про скасування реєстрації ПРРО засобами Електронного кабінету, із зазначенням у ньому підстав скасування.

Довідково: Порядок скасування реєстрації програмних реєстраторів розрахункових операцій регулюється Порядком реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547» .

Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast