Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

У зв’язку з військовою агресією з боку російської федерації й використанням нею «мовного питання» як одного з інструментів своєї геополітичної експансії, загроза українській мові рівносильна загрозі національній безпеці України, існуванню української нації та її держави, і без повноцінного функціонування української мови в усіх ділянках публічного життя суспільства на всій території України українській нації загрожує втрата статусу й ролі титульної й державотворної нації, що є рівнозначним загрозі зникнення Української держави з політичної карти світу.

З моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну в засобах масової інформації з’являється багато інформації щодо здійснення акту лінгвоциду (цілеспрямованого нищення української мови) на тимчасово окупованих територіях України.

Для посилення позиції України у міжнародних судах, організації юридичного переслідування злочинців та притягнення їх до відповідальності важливо отримати свідчення від безпосередніх свідків та жертв лінгвоциду, зокрема, на звільнених від російських загарбників територіях.

Збір, систематизація, фіксація актів лінгвоциду української мови, а саме будь-яких дій окупантів або їх посіпак – колаборантів, спрямованих на дискримінацію чи репресії проти українців за мовною ознакою, примусове витіснення української мови з публічного простору та суспільного вжитку, заміна її російською тощо здійснюється Уповноваженим із захисту державної мови.

У разі якщо ви стали безпосередніми жертвами лінгвоциду під час тимчасової окупації, можете звернутись до Уповноваженого за телефоном: +380635561279 або надіславши своє звернення на електронну пошту: stoplinguacide@gmail.com.

З більш детальною інформацією щодо збору, систематизації та фіксації випадків лінгвоциду можна ознайомитись за посиланням: https://mova-ombudsman.gov.ua/stop-lingvocid