Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

З нагоди 100-річчя від дня народження Дмитра Луценка, яке ми відзначаємо 15 жовтня, в обрядовій залі Макарівського Будинку культури відбулася зустріч з його творчістю.

На святі були присутні учні Макарівського багатопрофільного ліцею (вчитель Гуменюк Л.М.) та пошановувачі творчості Д. Луценка.
Розкрити талант поета-пісняра допомогли учасники народного аматорського вокального колективу «Зоряниця» КЗ «Центр культури і дозвілля» Макарівської селищної ради (керівник Л. Колос ), учасник народного аматорського чоловічого гурту «Козацькі джерела» КЗ «Центр культури і дозвілля» Макарівської селищної ради Василь Сябренко (керівник О. Сніжко). Поезії Д. Луценка декламували учні ліцею. Присутні подивилися на світ через призму Луценкових творів і зрозуміли, які почуття він вклав у своє творче життя. Життєвий і творчий шлях поета розкрила бібліотекар КЗ «Публічна бібліотека» Макарівської селищної ради Галина Якименко.

Невеличка біографічна відомість
Дмитро Луценко – заслужений діяч мистецтв України, лауреат Шевченківської премії 1976 року разом із композитором Ігорем Шамо за пісні «Балада про братерство», «Києве мій», «Стоїть над Волгою курган», «Зачарована Десна», «Пісня про щастя», «Не шуми калинонько», «Фронтовики».
Але творів, що стали улюбленими народними піснями, значно більше: «Карпати», «Хата моя, біла хато», «Мамина вишня», «Сивина», «Спасибі Вам, мамо» та багато інших ліричних шедеврів, музика до яких створюється і нині. У фондах українського радіо збереглося більше ніж 300 пісень, написаних на слова Дмитра Омеляновича.
Славнозвісна пісня «Осіннє золото» стала символом однойменного пісенно-мистецького всеукраїнського свята, що проводиться на Полтавщині в селі Березова Рудка – батьківщині Дмитра Луценка, де 15 жовтня 1921 року в багатодітній селянській родині народився поет.

Його пісня – діамант, який грає найяскравішими барвами людського добра, земної мудрості і краси. Любов була визначальною рисою його характеру.
Любов до людей, до землі, до праці.
Її ми відчуваємо у кожному рядку пісні і кожному слові вірша.

Пройдуть віки, а його пісня завжди квітуватиме палкою трояндою на вустах рідного народу, його України!