Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

На території Забуянського лісництва (квартал 45, відділ 3) мисливських угідь ТОВ «МРК ФОРТУНА» було виявлено трупи диких свиней, у яких діагностовано африканську чуму свиней.

Зважаючи на серйозність ситуації, яка несе загрозу поширення вірусу у господарствах району, сьогодні, 26.02.2024 в негайному порядку було скликане позачергове засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Бучанській РДА.

За результатами роботи комісії на окремих територіях Бучанського району на 40 діб введено карантин, зокрема, у таких старостинських округах Макарівської громади:

🔺Забуянському
🔺Кодрянському
🔺Королівському
🔺Наливайківському
🔺Ніжиловицькому
🔺Комарівському.

Також визначено план заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання африканської чуми свиней на території Макарівської громади та Бучанського району.

Звертаємо увагу, що африканська чума свиней — вірусна хвороба, яка перебігає гостро й характеризується лихоманкою. Входить до переліку особливо небезпечних хвороб тварин.

❗️На африканську чуму свиней хворіють лише дикі та свійські свині.

⚠️ Зважаючи на це, на території Бучанського району заборонено продаж свинини подвірного забою та мʼясних продуктаів домашнього виготовлення.

‼️Увага
В рамках недопущення поширення та ліквідації захворювання африканської чуми свиней у приватному секторі сіл вищезазначених старостинських округів будуть проведені подвірні обходи з метою обліку свиней, виявлення тварин з ознаками захворювання та загиблих тварин.