Основним способом оповіщення населення про надзвичайну ситуацію є передача інформації з використанням державних мереж радіо і телевізійного мовлення.

Для привернення уваги людей перед озвученням оперативних даних вмикаються сирени, виробничі гудки та інші сигнальні засоби, які означають сигнал «Увага всім!».

❗️Почувши такий сигнал, негайно увімкніть гучномовець, радіоприймач або телевізор і слухайте повідомлення центральних та місцевих органів виконавчої влади, їх структурних підрозділів з питань надзвичайних ситуацій.

Вислухавши повідомлення кожний громадянин повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.

✅ Повідомлення містить інформацію: про місце й час виникнення надзвичайної ситуації, розміри та масштаби НС, час початку і тривалість дії факторів ураження, територію ураження, порядок дій при надзвичайних ситуаціях тощо.

Що робити після сигналу оповіщення «Увага всім!» – дивіться в інфографіці