Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

Звертаємо увагу фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку першої і другої груп та платника єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, що з 01 січня 2021 року такі підприємці ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів.
Фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення доходів та витрат.
Звертаємо увагу, що для платників єдиного податку, які є платниками ПДВ, продовжують діяти всі вимоги Податкового кодексу щодо обліку ПДВ
Крім того, з 01 січня 2021 року втратили чинність форми книги обліку доходів, книги обліку доходів і витрат та порядки їх ведення, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579 та скасовано реєстрацію таких книг у податкових органах. Крім цього, облік доходів та витрат може вестися в паперовому або електронному вигляді.
Слід зазначити, що запроваджені зміни не скасували обов’язку дотримуватися платниками єдиного податку першої – третьої груп вимог щодо ведення обліку доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів та їх належне зберігання у відповідності до статті 44 Податкового кодексу.
Відповідно до пункту 121.1. статті 121 Податкового кодексу, незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених статтею 44 Податкового кодексу строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів (крім документів, отриманих з Єдиного реєстру податкових накладних) чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених цим Кодексом, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 2040 гривень.