Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

🏞 🌳Панський парк — один з двох великих зелених осередків на території Макарівської громади, який попри свій значний потенціал та культурно-історичну важливість наразі маргіналізований.

Команда “Наше місце” пропрацювала над зонуванням усієї території Панського парку та має на меті ревіталізувати лише деякі ділянки парку відповідно до Проєкту, про який ми писали раніше https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0iKWFDSwKKJT5L1jxUpqB2bx4QYDA7yoX2e4pSRKQXugSkp649E15DhNsxk3NYGDKl&id=100064523179260

Як виникла потреба в візії❓

У травні 2023 року команда «Наше місце» вперше побачила Панський парк та Городище. На перший погляд це місце видавалося непопулярним серед місцевих мешканців. Але команда побачила у ньому очевидний потенціал стати одним з ключових осередків життя макарівців, а в перспективі — приваблювати туристів з Києва та всієї України.

Досліджуючи простір виявилося, що Городище — це археологічна памʼятка часів Київської Русі, тому хотілося б його зробити центром культурного дозвілля. Місцеві активісти вже розробили та втілюють дендроплан парку. Діти мають сподівання зробити цей простір більш інклюзивним з точки зору дозвілля з батьками, а представники ветеранського руху — використовувати його для реабілітації та соціалізації військовослужбовців.

Як створювалася візія❓

Аби зробити вичерпний документ, команда «Наше місце» пропрацювала декілька способів залучити та зібрати думки місцевої громади.

Обʼєкти для залучення широкого загалу Андрій Батін, дизайнер та урбаніст, та Юрій Грановський, фасилітатор та урбаніст, разом напрацювали дві багатофункціональні конструкції.

➡️ Перша — вхідний стенд — знайомив відвідувачів парку з проєктом, запрошував на Городище та давав можливість висловити свою думку щодо майбутнього парку.
➡️ Друга — стильні банери на залізному кубі — пропонувала тим людям, хто завітав на Городище, проголосувати за певні архітектурні рішення та написати свою точку зору.

Толока❗️

Толока — це не лише спосіб залучити громаду до прибирання, а й потужний інструмент, який об’єднує дорослих і дітей довкола питань благоустрою, виховує повагу та любов до селища. В нашому випадку, Толока була зеленою: косили траву, пиляли гілки, висаджували нові рослини та доглядали за наявними. Захід був покликаний привернути увагу до краси місця, навчити його помічати, цінувати та берегти його унікальну природу. Учасники мали змогу обговорити можливі сценарії використання після прибирання території.

Воркшоп зі створення візії

Команда «Наше місце» організувала захід, метою якого було обговорити всі можливі сценарії розвитку парку, почути одне одного та дійти певної згоди. В результаті отримали три проєкти парку, які лягли в основу наявного документа.

Заходи для дітей❗️

Готуючи візію, команда провела серію з двох заходів для дітей. В ігровій манері маленькі макарівці досліджували Панський парк, позначали важливі зони та головних користувачів, а також придумували цікаві зони та архітектурні форми.

Глибинні інтервʼю❗️

Команда «Наше місце» провела вісім глибинних інтервʼю з ключовими користувачами парку: власниками місцевого бізнесу, активістами, представниками влади тощо.

Бачення майбутнього Панського парку❓

В процесі збору думок команда дійшла до пʼяти ключових принципів та виділила вісім головних зон в парку.

Принципи, на які мають спиратися всі наступні проєкти з реновації в межах парку, включають:
✅ Збереження природи
✅ Збереження історичної пам’яті
✅ Інформативність та інтерактивність простору
✅ Інклюзивність
✅ Туристична привабливість

Чому візія покриває таку велику територію❓

Компанія RDS ініціювала та фінансує пілотний проєкт реновації Городища та набережної. Ці місця — частини великого і комплексного цілого. Щоби розробити якісний архітектурний проєкт часткової реновації, команда вирішила створити спільне бачення розвитку всього Панського парку.

Цей загальний план — стартова точка для всіх подальших перетворень і водночас запрошення для потенційних партнерів щодо включення в реалізацію візії та підтримку наступних проєктів розвитку Панського парку.

Детальніше можна ознайомитися за посиланням https://issuu.com/nashe.place/docs/vision_medium