З початку року власники елітних автомобілів сплатили до місцевих бюджетів Київщини 6,7 млн грн транспортного податку. Такі дані навела в.о. начальника ГУ ДПС у Київській області Юліана Козаченко. Зазначено, що юридичні особи сплатили 5 мільйонів гривень, фізичні особи, у свою чергу, перерахували до скарбниць громад 1,7 млн грн.

Найбільші суми надійшли від платників наступних громад:
• Броварська міська ТГ (Броварський район) – 0,7 млн грн;
• Борщагівська сільська ТГ (Бучанський район) – 0,6 млн грн;
• Дмитрівська сільська ТГ (Бучанський район) – 0,6 млн грн;
• Білоцерківська міська ТГ (Білоцерківський район) – 0,3 млн грн;
• Миронівська міська ТГ (Обухівський район) – 0,3 млн грн.

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року – у 2022 році – 2 437 500 гривень.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 01 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.