Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

Міжнародною організацією праці в 2003 році засновано Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі.

Цього року тема буде зосереджена на дослідженні впливу зміни клімату на безпеку та здоров’я працівників на роботі.

Професійні ризики, які посилюються зі зміною клімату, включають надмірну спеку, ультрафіолетове випромінювання, забруднення повітря, великі промислові аварії, екстремальні погодні явища, збільшення паразитарних та інфекційних захворювань, а також підвищений вплив хімічних речовин.

В умовах повномасштабної війни питання безпеки праці набувають особливої уваги, а ризики від зміни клімату суттєво збільшуються.

Функціонування підприємств ускладнюється навіть на умовно безпечних територіях, що позначається і на безпеці працівників.

Війна стала справжнім небезпечним чинником, який суттєво змінює «клімат» на робочих місцях та підвищує ризики настання великих промислових аварій та впливу небезпечних хімічних речовин, і як наслідок – додаткові нещасні випадки, що є нехарактерними для мирного часу.

Безперервні ракетні атаки агресора призводять до негативного психоемоційного стану працівників, які постійно перебувають у стресі.


🖇 В Україні День охорони праці встановлений Указом Президента України «Про День охорони праці» від 18 серпня 2006 року № 685/2006.

Цей день відзначають щорічно 28 квітня – у Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі.

За роки незалежності травмовано понад 930 тисяч працівників, з яких смертельно понад 34 тисячі. Ці цифри не лише статистика, за кожною цифрою – життя людей та долі тисяч українських сімей. Це реальні історії зі складними наслідками для постраждалих і їхніх близьких, які змушені змагатися з новими викликами і змінами у щоденному житті. А з початком повномасштабної війни росії проти України внаслідок ракетних атак, дії мін та іншого озброєння на робочих місцях отримали поранення понад 970 працівників і загинули майже 460.

За інформацією Східного міжрегіонального
управління Державної служби України з питань праці