Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

З метою недопущення незаконних рубок хвойних насаджень, їх реалізації або реалізації з порушенням вимог природоохоронного законодавства Макарівська селищна рада звертає Вашу увагу на те, що відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за статтею 65 (незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення), статтею 88-1 (порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу), статтею 153 (знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об’єктів озеленення в межах населених пунктів та за їх межами, що не віднесені до лісового фонду), статтею 246 Кримінального кодексу України (незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу) передбачено також кримінальну відповідальність.

Варто пам’ятати, що підприємці, які здійснюють транспортування і продаж новорічних дерев, повинні мати при собі накладну з лісництва, товарно-транспортну накладну, сертифікат радіаційного обстеження дерев, дозвіл на торгівлю з мокрою печаткою, а на зрізі кожного дерева повинний бути електронний чип зі штрих-кодом лісового господарства, де його виростили.

Кожен покупець може звернутись до продавця з вимогою надати вищезазначені документи для того, щоб переконатись у придбанні новорічного дерева без порушення вимог закону.

Не купуйте новорічні дерева незаконного походження та не сприяйте незаконному промислу, який завдає шкоди довкіллю, не допускайте самовільного спилу/пошкодження хвойних дерев для власних потреб .

!!! ПАМ’ЯТАЙТЕ , що збереження новорічних традицій насамперед не повинно завдавати збитки та шкодити навколишньому природному середовищу.