Офіційний веб-сайт (в стадії розробки)
Погода

Нещодавно в Макарівській ДПІ ГУ ДПС у Київській області відбулася зустріч з суб’єктами господарювання щодо переваг сплати податків і зборів, інших платежів, єдиного внеску через єдиний рахунок
Під час зустрічі начальник ДПІ Лілія Джига ознайомила присутніх з постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 р. № 321, якою затверджено Порядок функціонування єдиного рахунка.

Також суб’єктам господарювання було роз’яснено порядок переходу на єдиний рахунок. Податківці звернули увагу присутніх, що єдиний рахунок відкривається на ім’я Державної податкової служби України у Державній казначейській службі України (Казначействі). Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та єдиного внеску відкривається, як небюджетний та віднесений до рахунків зі спеціальним режимом використання.

Використання єдиного рахунку платником розпочинається з робочого дня, що настає за днем подання ним повідомлення про використання такого рахунку. У разі відмови платника від використання єдиного рахунку таке використання припиняється, починаючи з 01 січня наступного календарного року, на підставі повідомлення про відмову від використання єдиного рахунку.

Лілія Джига наголосила, що сплатити через єдиний рахунок платник має можливість всі поточні платежі, податковий борг за такими платежами та недоїмку з єдиного внеску, грошові зобов’язання, які визначено на підставі податкових повідомлень-рішень. Водночас, єдиний рахунок не може бути використаний для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податку на додану вартість, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку до бюджету державними та комунальними підприємствами та їх об’єднаннями.

Наприкінці зустрічі всі присутні отримали відповіді на поставлені питання.